top of page

FAQ

Co je antimikrobiální materiál Sanitex?

Jde o samolepící polyamidové rouno rafinované čistou mědí ( netkaná textílie ). Jeho samolepicí část značky 3M na zadní straně umožňuje snadné použití na potenciální zdroje choroboplodných zárodků, jako jsou kliky dveří a oken, dotykové části zábradlí, madel atd... Tento materiál byl již aplikován na statisíce dotykových bodů a povrchů po celém světě a přispívá tak k minimalizaci rizik spojených s mikrobiální zátěží v každodenním životě. Tento materiál je netransparentní ( neprůhledný ). Prosím mějte na paměti, že naše produkty jsou doplňkem k běžné prevenci proti infekcím, nikoliv jejich náhradou.

Co je antimikrobiální materiál CleanCU?

Jde o patentovanou technologii spojení různých druhů plastů (PE, TPU, PVC atd.) a mikročástic mědi tak, že výsledkem jsou produkty, které sebou nesou výhody obojího - tvarovatelnost a další praktické využití plastů spolu přirozenými antimikrobiálními vlastnostmi mědi. Tyto materiály byly již aplikovány na statisíce dotykových bodů a povrchů po celém světě a přispívají tak minimalizaci rizik spojených s mikrobiální zátěží v každodenním životě. Tato materiály jsou semitransparentní ( částečně průhledný – lze použít pro dotykové displeje ). Prosím mějte na paměti, že naše produkty jsou doplňkem k běžné prevenci proti infekcím, nikoliv jejich náhradou.

Jaký je rozdíl mezi materiály CleanCU - K COPPER PLUS a ANTI GERM TUBE?

V antimikrobiální účinnosti žádný. V podstatě se jedná o různá použití vzhledem k ošetřovaným plochám. K COPPER PLUS je určen k ošetření dotykových ploch jako jsou různá zábradlí, madla, klávesnice terminálů, ovladače výtahů atd.. ANTI GERM TUBE je díky své schopnosti teplem se smršťovat pak ideální pro aplikaci na kliky dveří, držadla ručního nářadí, psací potřeby atd.. Samozřejmě jsme připraveni Vám doporučit vhodnou variantu materiálu podle Vašich konkrétních potřeb.

Jak se aplikují tyto antimikrobiální povrchové materiály?

Vše je velmi snadné.

  • Z materiálu vystřihněte požadovanou velikost a tvar dle potřeby

  • Stejným způsobem jako u " samolepky " odlepte zadní krycí fólii

  • Přiložte a přilepte fólii na očištěný a odmaštěný povrch, který chcete takto ošetřit.

Nyní už takto ošetřený povrch zničí 99,9 % bakterií a virů.

Jaká je životnost těchto materiálů?

Pokud nejsou mechanicky poškozené, nebo tepelně znehodnocené, je jejích životnost minimálně 2 roky. Nicméně doporučujeme materiál měnit jednou za rok (dle četnosti použití), aby se zajistila 100% funkčnost.

Je vědecky ověřeno, že tyto materiály zlikvidují až 99.9 % virů, bakterií a plísní?

Všechny naše materiály byli testovány mezinárodními i českými akreditovanými laboratořemi a jejich účinnost byla 100 % vědecky prokázána ( veškeré výsledky testů Vám rádi poskytneme na vyžádání ). Všechny naše produkty jsou vyráběny pouze z čisté mědi, nebo za pomocí slitin mědi registrovaných u Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených státu (EPA).

Jsou materiály ECO-Friendly?

Ano, všechny produkty jsou vyrobeny ze 100 % recyklovatelných ekologických materiálů. Samotná měď je ušlechtilý kovový prvek nacházející se v přírodě, který má přirozené antimikrobiální vlastnosti, a který je neškodný pro lidské tělo a životní prostředí.

Můžou tyto materiály poškodit pokožku?

Na rozdíl od dezinfekčních prostředků nemají tyto materiály na pokožku žádné škodlivé účinky. Jelikož materiál Sanitex vykazuje 7krát vyšší uvolňování iontů mědi v porovnání s pevnou mědí, nedoporučuje se trvalý kontakt s pokožkou. Materiál Sanitex je vodivý a proto jej uchovávejte mimo dosah zdrojů elektrické energie.

Ovlivňuje prostředí antimikrobiální účinek těchto materiálů?

Ne - na antimikrobiální účinek těchto materiálů nemá vliv vlhkost ( 0 – 95% ), teplota ( - 30 °C až 90 °C ) ani opětovná kontaminace. Jejich antimikrobiální schopnosti eliminuje jen mechanické poškození.

Na jaké povrchy lze tyto materiály použít?

Antimikrobiální povrchové materiály lze aplikovat na všechny neporézní povrchy, které vyžadují sanitaci.

V čem je hlavní přínos použití těchto antimikrobiálních povrchových materiálů?

Hlavní přínos je bezesporu v jejich nepřetržité (24/7) a permanentní (životnost a funkčnost je omezena jen mechanickým poškozením) antimikrobiální činnosti a účinnosti bez ohledu na vnější podmínky (vlhkost, teplota). Neméně důležité je i to, že jejich aplikací na dotykové povrchy se z velké části eliminuje i lidský faktor (na rozdíl od roušek, dezinfekce, nebo osobní hygieny, kde se musíte spolehnout na součinnost a zodpovědné chování každého jednotlivce).

bottom of page