FAQ

Co je antimikrobiální plast/fólie?

Jde o patentovanou technologii spojení různých druhů plastů (PE, TPU, PVC atd.) a mikročástic mědi tak, že výsledkem jsou produkty, které sebou nesou výhody obojího - tvarovatelnost a další praktické využití plastů spolu přirozenými antimikrobiálními vlastnostmi mědi. Tyto materiály byly již aplikovány na milióny dotykových bodů a povrchů po celém světě a přispívají tak minimalizaci rizik spojených s mikrobiální zátěží v každodenním životě. Prosím mějte na paměti, že naše produkty jsou doplňkem k běžné prevenci proti infekcím, nikoliv jejich náhradou.

Jaký je rozdíl mezi materiály K COPPER PLUS, M COPPER PLUS a ANTI GERM TUBE?

V antimikrobiální účinnosti žádný. V podstatě se jedná o různá použití vzhledem k ošetřovaným plochám. M COPPER PLUS je díky své transparentnosti primárně určen k aplikaci na dotykové displeje a další ovládací prvky, které vyžadují nezkreslený obraz. K COPPER PLUS je určen k ošetření dotykových ploch jako jsou různá zábradlí, madla, klávesnice terminálů, ovladače výtahů atd.. ANTI GERM TUBE je díky své schopnosti teplem se smršťovat pak ideální pro aplikaci na kliky dveří, držadla ručního nářadí, psací potřeby atd.. Samozřejmě jsme připraveni Vám doporučit vhodnou variantu materiálu podle Vašich konkrétních potřeb.

Jak se aplikuje Antimikrobiální fólie?

Vše je velmi snadné.

  • Z fólie vystřihněte požadovanou velikost a tvar dle potřeby

  • Stejným způsobem jako u " samolepky " odlepte zadní krycí fólii

  • Přiložte a přilepte fólii na očištěný a odmaštěný povrch, který chcete takto ošetřit.

Nyní už takto ošetřený povrch zničí 99,9 % bakterií a virů.

Jaká je životnost Antimikrobiální fólie?

Pokud není fólie mechanicky poškozená, nebo tepelně znehodnocená, je její životnost 5 let. Nicméně doporučujeme fólii měnit jednou za 1-2 roky (dle četnosti použití), aby se zajistila její 100% funkčnost. U varianty antimikrobiální fólie určené pro dotykové obrazovky díky použité technologii coatingu doporučujeme výměnu jednou za půl roku.

Je vědecky ověřeno, že Antimikrobiální fólie z mědi zlikvidují až 99.9 % virů a bakterií?

Všechny výrobky (včetně Antimikrobiální měděné fólie) CleanCU byli testovány mezinárodními akreditovanými laboratořemi a jejich účinnost byla 100 % vědecky prokázána. Všechny výrobky CleanCU jsou vyráběny pouze pomocí slitin mědi registrovaných u Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených státu (EPA), které musí splňovat požadavky ohledně prokázání 99,99 % usmrcení mikrobů do 2h od kontaktu. Všechny výrobky CleanCU vyhovují požadavkům FDA (vládní agentura Spojených států pro kontrolu léčiv a potravin) a tím je zajištěna jejich bezpečnost a spolehlivost.

Je fólie ECO-Friendly?

Ano, všechny výrobky CleanCU jsou vyrobeny ze 100 % recyklovatelných ekologických materiálů. Samotná měď je ušlechtilý kovový prvek nacházející se v přírodě, který má přirozené antimikrobiální vlastnosti, a který je neškodný pro lidské tělo a životní prostředí.

Může fólie poškodit pokožku?

Na rozdíl od dezinfekčních prostředků nemá fólie na pokožku žádné škodlivé účinky.

Ovlivňuje prostředí antimikrobiální účinek fólie?

Ne - na antimikrobiální účinek měděné fólie nemá vliv vlhkost, teplota ani opětovná kontaminace (na rozdíl od antimikrobiálních vlastností stříbra, které začínají působit až navlhčením). Její antimikrobiální schopnosti eliminuje jen mechanické poškození.

Na jaké povrchy lze fólii použít?

Antimikrobiální měděnou fólii lze aplikovat na jakýkoli povrch, který vyžaduje sanitaci.

Z čeho jsou výrobky CleanCU vyrobeny?

Výrobky CleanCU jsou vyrobeny z několika nejvhodnějších měděných materiálů, které jsou registrovány agenturou EPA jako antimikrobiální a které se nejlépe fyzicky a chemicky mísí s plastovými pryskyřicemi (PP, PE, PC, ABS, TPU atd.).

V čem je hlavní přínos použití antimikrobiálních výrobků CleanCU?

Hlavní přínos je bezesporu v jejich nepřetržité (24/7) a permanentní (životnost a funkčnost je omezena jen mechanickým poškozením) antimikrobiální činnosti a účinnosti bez ohledu na vnější podmínky (vlhkost, teplota). Neméně důležité je i to, že jejich aplikací na dotykové povrchy se z velké části eliminuje i lidský faktor (na rozdíl od roušek, dezinfekce, nebo osobní hygieny, kde se musíte spolehnout na součinnost a zodpovědné chování každého jednotlivce).

© 2020 by CleanCU Česká republika